Idea - Portal Turystyczny Warmia - Mazury

Miło nam poinformować o uruchomieniu regionalnego portalu turystycznego Warmii i Mazur, którego celem jest prezentacja najciekawszych atrakcji województwa warmińsko-mazurskiego. Portal wyposażony został w funkcjonalności ułatwiające dostęp do informacji oraz usług przydatnych turystom, oferowanych przez cały rok.

Portal zawiera m.in.:

1.  Informacje na temat miejsc związanych z dziedzictwem kulturowym i historycznym, atrakcji turystycznych i okołoturystycznych województwa warmińsko-mazurskiego, ze szczególnym uwzględnieniem m.in.: muzeów, zabytków, szlaków turystycznych, w tym kajakowych i rowerowych, walorów przyrody, atrakcji przeznaczonych dla dzieci, miejsc związanych z uprawianiem sportu i rekreacją, turystyką zdrowotną i biznesową.

2.  Kompleksową bazę noclegową uwzględniającą: hotele, schroniska, campingi, pola biwakowe, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty, domy pielgrzyma itp. W bazie noclegowej znalazły się informacje dotyczące liczby miejsc noclegowych i pozwalające na ich rezerwację, związane z dokładną lokalizacją obiektu i umożliwiające dojazd do niego różnymi środkami lokomocji, dotyczące oferty rekreacyjnej, dostępności parkingu, możliwości pobytu ze zwierzęciem, udogodnień dla rodzin z dziećmi i dla osób niepełnosprawnych.

3.  Kalendarz imprez ze szczególnym uwzględnieniem: festiwali, koncertów, imprez plenerowych, pikników rodzinnych, jarmarków regionalnych, imprez tematycznych, dni miast.

4.  Rozbudowaną mapę regionu.

5.  Multimedia: filmy o walorach turystycznych regionu, galerie zdjęć, panoramy atrakcji turystycznych.

6.  Funkcjonalności umożliwiające m.in. wyszukiwanie informacji, założenie konta użytkownika i korzystanie z niego, zaprenumerowanie newslettera.

Prezentacje atrakcji turystycznych, miejsc, imprez, oprócz ich opisu i charakterystyki zawierają przydatne dane kontaktowe, odnośniki do stron internetowych, informacje dotyczące godzin dostępności, praktyczne porady itp.

Portal umożliwia m.in.:

1.  Rezerwację online np.: usług, miejsc noclegowych, biletów na imprezy, wynajmu pojazdów, sprzętu pływającego, rowerów. System rezerwacji online wyposażony jest dodatkowo m.in. w automatyczne wysyłanie potwierdzenia rezerwacji i przypominania o zbliżających się terminach rezerwacji za pomocą wiadomości e-mail lub SMS.

2.  Transakcje płatnicze online.

3.  Planowanie w panelu mapowym pobytu, uwzględniające odwiedzanie wybranych atrakcji, czas dojazdu i przejazdu oraz dobór właściwej trasy przemieszczania się pomiędzy wszystkimi wskazanymi obiektami.

4.  Zaprojektowanie i przesłanie kartki elektronicznej z Warmii i Mazur.
Portal Turystyczny Warmia-Mazury został wykonany także z myślą o osobach niepełnosprawnych, tzn. w taki sposób, aby osoby niewidome lub słabowidzące mogły korzystać z umieszczonych na nim treści.

Przejdź na Portal Turystyczny Warmia-Mazury

                                                                                             

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!