Mikołajki

Żegluga Statek Chopin

ul. Plac Wolności 3,Mikołajki

Statek Chopin to największy polski żaglowiec śródlądowy (40,90 m długości) zbudowany w stylu XIX - wiecznego brygu. Rejonem jego żeglugi są Południowe Mazury - Jezioro mikołajskie, Śniardwy i Bełdany.

Portem macierzystym dla statku Chopin jest Familijna Przystań Jachtowa Hotelu Amax.

Wszystkie elementy „Chopina” wykonane są z tradycyjnych i oryginalnych materiałów, co stwarza wyjątkowy klimat tego obiektu.

„Chopin” jest statkiem o napędzie mechanicznym i żaglowym typu bryg. Całkowita powierzchnia ożaglowania rejowego to 320 metrów kwadratowych.

Statek „Chopin” został zbudowany na zamówienie Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. przez Wioskę Żeglarską Krzysztof Kosiński. Kadłub żaglowca wykonany został w Płocku. Projektantem statku jest Krzysztof Maćkowiak z Gdańska.

Pierwsza prezentacja statku miała miejsce 23 września 1999 r. na Cyplu Czerniakowskim w Warszawie. Od sezonu letniego 2002 statek „Chopin” stanowi jedną z największych atrakcji Wielkich Jezior Mazurskich.

Żeglujący po Południowych Mazurach „Chopin” jest niezwykle reprezentacyjnym miejscem doskonale nadającym się do przeprowadzania negocjacji biznesowych, bankietów oraz innych wyjątkowych uroczystości.

W skład standardowej oferty „Chopina” wchodzi usługa gastronomiczna. Posiłki serwowane są w formie szwedzkiego stołu na rufowym pokładzie, na porcelanie. W razie potrzeby jest nad nim rozciągany tent, który chroni przed deszczem lub słońcem. Proponowane menu nawiązuje do kuchni regionalnej.

Dopełnieniem mazurskiego żeglowania jest piosenka żeglarska - szanta, śpiewana przez uznanych wykonawców. Na statku są przygotowane śpiewniki, które są pamiątką z rejsu i umożliwiają wspólne śpiewanie. Wykonawca jest wodzirejem, mającym do tego zachęcać.

Oprócz atrakcji dostarczonych przez muzyków, na statku mogą się odbywać różnego rodzaju animacje, które mają za zadanie wciągnięcie gości w aktywną formę zabawy. Z reguły programy układane są indywidualnie według potrzeb grupy. Wymaga to zaangażowania zewnętrznej firmy zajmującej się organizacją tego typu wydarzeń.

Oferta „Chopina” zawiera również organizację imprezy sportowej, której wyjątkowość polega na prawdziwej integracji.

Regaty Smoczych Łodzi to bardzo dynamiczny wyścig - sprint na dystansie około 400 metrów. Osady są ubrane w koszulki o różnych kolorach.

Pod pokładem statku znajduje się klub z eleganckim barem, parkietem do tańca i nagłośnieniem oraz ekranem do prezentacji multimedialnych.

Źródło: Statek Chopin
Foto. Statek Chopin

Specyfikacja obiektu: