Parcz

Park Miniatur Warmii i Mazur - Mazurolandia Park Zabawy i Edukacji

Parcz 7/1,Parcz

Park Miniatur Warmii i Mazur znajdujący się w Mazurolandii Parku Zabawy i Edukacji, to niezwykła atrakcja na mazurach, czyli jedyne miejsce, w którym obejrzycie miniatury najciekawszych, a nierzadko mało znanych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego. Macie niepowtarzalną okazję zobaczenia w jednym miejscu najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur.

Drobiazgowo odtworzone obiekty zachwycą Was swoim urokiem i precyzją wykonania. Większość z nich przedstawiona jest w skali 1:25. Wśród miniatur znanych atrakcji Mazur, Warmii oraz okolic znajdują się m.in.: bazylika w Świętej Lipce, pałace: w Sztynorcie i w Drogoszach, zamki: w Nidzicy, Lidzbarku Warmińskim i Biskupów Warmińskich w Reszlu oraz zamek w Malborku z podzamczem po powierzchni 70 m2, który jest największą z miniatur.

W Parku Miniatur Warmii i Mazur zobaczcie także miniaturę Wilczego Szańca (w postaci unikatowej makiety), jednej z największych atrakcji na Mazurach oraz makietę zamachu na Adolfa Hitlera i miniaturę rakiety V1 – niemieckiego pocisku z okresu II wojny światowej. Ponadto obejrzycie miniatury obiektów takich jak: Twierdza Boyen w Giżycku, wieża Bismarcka w Mrągowie, wiadukty kolejowe w Stańczykach, śluza na Kanale Mazurskim w Leśniewie Górnym, śluza Guzianka w Rucianem-Nida, wieś mazurska, chata mazurska, grodzisko pruskie w Kwiedzinie, Wysoka Brama w Olsztynie, Baszta Bociania w Dobrym Mieście, wiatrak holenderski w Bęsi, kapliczka warmińska w Trękusach, piramida w Rapie, słup graniczny w Prostkach oraz cerkiew w Wojnowie i kościoły w: Jerutkach, Spychowie, Radziejach Skorkwitach.

Zapraszamy Was na wędrówkę po regionie i zapoznanie się z jego najpiękniejszymi historycznymi budowlami za czasów ich świetności. Miniatury zabytków znajdujące się w Parku Miniatur Warmii i Mazur to bardzo ciekawa atrakcja na Mazurach.

PARK MILITARIÓW

Na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni znajduje się jeden z największych zbiorów militariów w Polsce – Muzeum Militarne.

Wśród atrakcji dostępnych na ekspozycji znaleźć można takie perełki jak: makieta Wilczego Szańca, kwatery polowej Adolfa Hitlera o wielkości 60 m2 wykonaną w oparciu oryginalne plany, miniatura baraku narad w Wilczym Szańcu wraz ze wszystkimi dowódcami armii niemieckiej znajdującymi się w środku na trzy sekundy przed nieudanym zamachem Clausa von Stauffenberga na A. Hitlera, ciekawostki dotyczące mało znanej genezy napoju „Fanta”, a także projekt rakiety V1 oraz zagadnienia odnoszące się do produkcji statków kosmicznych pionowego startu, a także tajemniczego mazurskiego kanału, w którym według legend, miały się poruszać niemieckie statki podwodne U-Boot.

Więcej informacji także na stronie: www.mazurolandia.pl
                                                                  www.facebook.com/Mazurolandia/

Źródło: www.mazurolandia.pl
Foto. www.mazurolandia.pl

Specyfikacja obiektu: