Bartlewo

Galindia Mazurski Eden

Bartlewo 1,Bartlewo

Galindia, kraina historycznego plemienia Galindów, położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany. Obejmuje obszar około 20 ha w centrum Puszczy Piskiej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Okolice Iznoty od V wieku p.n.e. do XIII zamieszkiwały plemiona Galindów, o których pisali kronikarze rzymscy m.in. Tacyt i Ptolemeusz. Przez Galindię przebiegał SZLAK BURSZTYNOWY, którym przewożono na południe i zachód niezwykle cenny bursztyn.

Nasza BURSZTYNOWA KOMNATA jest zbiorem przepięknych wyrobów ilustrujących czas przeszły, stanowiąc równocześnie głębokie przesłanie dla następnych pokoleń.

Obecny wódz Yzeggus II wskrzesza i kontynuuje uniwersalne idee Galindów.

Biesiady są organizowane najczęściej w kostiumach historycznych, nawiązując do starych tradycji Galindów rozbawia się gości i łechce ich podniebienia.

Niesamowita atmosfera licznych podziemnych pieczar wyostrza zmysły wydobywając wyrafinowane smaki i przyspieszając trawienie.

Nad urokliwym brzegiem wielkiego Jeziora Bełdany w świetle żywiołu ognisk i tajemniczego księżyca wszyscy dotykają magii dawnych plemiennych biesiad.

Źródło: www.galindia.com.pl
Foto. www.galindia.com.pl

Specyfikacja obiektu: