Produkty turystyczne - Wiadomości z Warmii i Mazur

 • Ruszyła Ełcka Kolej Wąskotorowa

  Ruszyła Ełcka Kolej Wąskotorowa

  Mieszkańcy Warmii i Mazur i turyści spoza regionu mogą już korzystać z oferty Ełckiej Kolei Wąskotorowej w nowym sezonie turystycznym 2017 r.

  Rozpoczął się kolejny sezon funkcjonowania Ełckiej Kolei Wąskotorowej. Od maja do września 2017 r. organizowane są regularne przejazdy na trasie Ełk-Sypitki-Ełk. Indywidulane dla ełczan oraz turystów, grupowe dla grup zorganizowanych oraz dzieci i młodzieży szkolnej, a także wydarzenia na życzenie, klienci sami mogą wybrać trasę oraz usługi dodatkowe.

  Kolejka wybudowana w latach 1912-1918 przez długi okres pełniła bardzo ważną rolę gospodarczą. W 1991 r., w uznaniu dla jej piękna i walorów historycznych, została wpisana do rejestru zabytków. Ełcka Kolej Wąskotorowa jest jedyną czynną tego typu atrakcją turystyczną na Warmii i Mazurach.

  W sezonie letnim od 1 maja do 30 września 2016 r. zostało zrealizowanych 111 przejazdów, z których skorzystało 18 605 osób. Ełcką kolejką jeździli turyści m.in. z: Krakowa, Wrocławia, Warszawy, ale również z takich krajów jak USA, Kanada, Włochy, Anglia i Niemcy.

  Rozkładowe przejazdy pociągami EKW prowadzone są przez lokomotywy spalinowe Lyd1. Kolejka kursuje w miesiącach maj-wrzesień na trasie Ełk-Sypitki-Ełk (odjazd z Ełku o godz. 10:00, odjazd z Sypitek o godz. 12:15).

  Więcej informacji na : www.kolejka-elk.pl

  Źródło: warmia.mazury.pl
  Fot. www.kolejka-elk.pl

Zdjęcia