Biblioteka w Węgorzewie zaprasza na wspólne wakacje

Data wydarzenia: 01-07-2018
Biblioteka w Węgorzewie zaprasza na wspólne wakacje

Autor zdjęcia: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie

Oddział dla dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do aktywnego spędzenia wakacji. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-13.00 (lipiec – sierpień).

W programie zajęcia tematyczne, które będą łączyć naukę z zagadkami, quizami, konkursami m.in. „Przygody z Bolkiem i Lolkiem”, „Z przysłowiami za pan brat”, „ Jak dobrze mieć rodzinę ”. W ramach promocji czytelnictwa codziennie będzie organizowana „ wakacyjna wymiana książek”, a także głośne czytanie wybranych utworów literackich pobudzających wyobraźnię młodego czytelnika. „ Wakacje - kierunek biblioteka ” to również wakacje artystyczne, na których dzieci tworzyć będą prace plastyczne i manualne z wykorzystaniem różnych materiałów. Oprócz tego „Zajęcia pełne zabawy” czyli puzzle, gry planszowe i na konsoli Wii Nintendo oraz zabawy ruchowe. Nie zabraknie również spotkań z interesującymi ludźmi, którzy podzielą się z dziećmi swoimi pasjami i doświadczeniami związanymi z ich pracą.

Nie zabraknie również Parkowego Czytania. W każdą wakacyjną środę (lipiec-sierpień) o godz. 14.00 w Parku im. J. A. Helwinga, o ile pogoda dopisze, odbędzie się głośne czytanie. Ponadto będą zabawy ruchowe, zagadki, prace plastyczno-manualne. Tradycyjnie, na zakończenie spotkania, każde dziecko otrzyma kolorowego balonika.
(źródło: MGBP w Węgorzewie)