Dni Elbląga 2017

Data wydarzenia: 23-06-2017
Dni Elbląga 2017

Dni Elbląga z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem również nie będzie można narzekać na brak atrakcji. Wystąpią m. in. zespoły Afromental, IRA czy Brathanki. - W programie jest dużo imprez muzycznych, ale podobnie jak i w ubiegłym roku nie zbraknie sportowych akcentów – zapewniał Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Tegoroczne Dni Elbląga rozpoczną się 23 czerwca na Wyspie Spichrzów. Tego dnia muzycznymi gwiazdami będą: Afromental (godz.18), Poparzeni Kawą Trzy (godz.20) i IRA (godz. 22). 


— Najmłodszych elblążan zapraszamy w piątek na Wyspę Spichrzów już od południa, gdzie czekało będzie na nich wesołe miasteczko — mówi Adam Jocz, dyrektor Departamentu Kultury i Promocji w Urzędzie Miejskim w Elblągu. 


Sobotę (24.06) na muzycznej scenie rozpocznie elblążanin Bartek Krzywda z projektem DepeszBląg (godz. 16). Usłyszymy nowe aranżacje przebojów Depeche Mode. Po nim na scenie wystąpią: Brathanki (godz.17), Grzegorz Hyży (godz.19), GrubSon (godz. 21). Po koncertach organizatorzy zapraszają na pokaz ogni sztucznych oraz na dyskotekę "pod chmurką", którą poprowadzi DJ Adamus. (godz. 23.10). 


Niedziela (25.06) będzie należała do Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. O godz. 19 zaprasza ona melomanów na koncert Bellezza Opera Trio oraz kameralistów. 


— Tym razem zaprosiliśmy rodzinne trio: Agnieszkę Adamczak-Hutek, Mikołaja Adamczaka oraz Marcina Hutka. W ich wykonaniu usłyszymy najpiękniejsze melodie świata opery, operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej — mówi Bożena Sielewicz, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. 


Już tradycyjnie Dniom Elbląga (w niedzielę) towarzyszyły będą imprezy sportowe i rekreacyjne: Puchar Polski Nordic Walking w Bażantarni, festiwal sportów wodnych na rzece Elbląg, kursy zabytkowym tramwajem, plener rysunkowy na Starym Mieście. Na targowisku miejskim odbędzie się Konkurs o Miano Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego. Swoje drzwi otworzą zakłady: GE Power (godz. 10-14) oraz Browar w Elblągu. Od godz. 12 do godz. 15 na starówce zaprezentuje się Forum Inicjatyw Pozarządowych w Festiwalu Wolnego Czasu. 


— Zapraszamy wszystkich elblążan, a także turystów do wspólnej zabawy. Oferta tegorocznych Dni Elbląga jest tak bogata, że każdy wybierze dla siebie coś ciekawego — mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.


Źródło: orientacja.pl