Domingo Jr. w Termach Warmińskich

Data wydarzenia: 12-07-2018
Domingo Jr. w Termach Warmińskich

Autor zdjęcia: arch. artysty

Plácido Domingo Jr. i Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wystąpią w przepięknym koncercie na wodzie, który odbędzie się 12 lipca o godz. 21 w Termach Warmińskich.

Zabrzmią najpiękniejsze utwory ze świata opery i nie tylko. To będzie jedyny koncert hiszpańskiego tenora w tak wyjątkowej scenerii. Wydarzenie zyska wyjątkową oprawę, a na tafli wody pojawią pływające lampiony i tysiące żywych kwiatów. Wspaniały Plácido Domingo Jr. w towarzystwie kilkudziesięciu muzyków orkiestry symfonicznej pod batutą Piotra Sułkowskiego wystąpi na ogromnej scenie zbudowanej tuż nad lustrem wody.

Artysta jest synem sławy — Plácido Domingo. Od urodzenia żył w świecie opery, dlatego również zajął się muzyką. W swojej karierze komponował utwory dla znanych artystów, takich jak Michael Bolton, Riccardo Cocciante, Sarah Brightman, José Carrerasa czy Diana Ross.

Jest jednym z autorów albumu „Amore Infinito”, gdzie był producentem, kompozytorem i jednocześnie sam wykonywał utwory. Album zawierający wiersze Jana Pawła II interpretowany przez jego ojca stoi na czele Top Classical Crossover Album Billboard. Placido Domingo z synem Placido Domingo Jr. zaśpiewał też podczas koncertu uświetniającego kanonizację papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Z kolei album Plácido Domingo Jr. „Latidos” zawiera interpretacje słynnych klasyków z lat 50. i 60. Są tam też piosenki Franka Sinatry czy Deana Martina.

To będą piękne wykonania hiszpańskiego tenora, który porywa publiczność w salach koncertowych na całym świecie. Na scenie towarzyszyć mu będzie sopranistka Katarzyna Mackiewicz, śpiewaczka operowa i operetkowa, która na koncie ma wiele prestiżowych nagród. Była m.in. stażystką solistką Akademii Młodych Śpiewaków Operowych Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu.

W repertuarze śpiewaczki znajdują się partie operowe jak również operetkowe. Od 2016 współpracuje z Operą Wrocławską. Występuje również na scenach oper w Europie, współpracuje m.in. z Astana Opera z Kazachstanu, Państwową Operą w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji, gościnnie występuje również w Państwowej Tatarskiej Operze w Kazaniu.

Co roku w Sankt Petersburskiej Filharmonii im. D. Szostakowicza odbywają się jej solowe koncerty. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt występów podczas tournée po Holandii i Belgii razem z zespołem Opery im. M. Dhzalila w Kazaniu.

Szczegóły www.termywarminskie.pl.
Kajot