Ełk znów oszaleje. Już niedługo festiwal kolorów na plaży miejskiej

Data wydarzenia: 10-06-2018
Ełk znów oszaleje. Już niedługo festiwal kolorów na plaży miejskiej

Autor zdjęcia: organizator

Holi Festival Poland, największa ogólnopolska edycja imprez z kolorowymi proszkami, powraca do Ełku. Niecodzienna impreza odbędzie się już 10 czerwca.

Holi Festival Poland to ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie święta kolorów. Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych.

— Poczuj magię zabawy, obrzucaj się kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi. A to wszystko przy skocznych dźwiękach muzyki rozrywkowej w wykonaniu świetnych DJ-ów — zachęcają organizatorzy imprezy.

Holi to hinduistyczne święto radości i wiosny. Nazywane jest również Festiwalem Kolorów i kojarzone z kolorowymi proszkami do obrzucania przyjaciół. To święto obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata z populacji Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Festiwal, w ostatnich czasach, rozprzestrzenił się w częściach Europy i Ameryki Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny.

"Holi Festival Święto kolorów" odbędzie się w Ełku na Plaży Miejskiej już 10 czerwca od godziny 16:00. Wstęp jest bezpłatny. Przed rozpoczęciem kolorowego szaleństwa warto wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim organizatorzy zalecają obrać się na biało, wtedy kolory są bardziej widoczne. Proszki bardzo łatwo zmywają się ze skóry, włosów i ubrań, nie ma się więc czego bać. Są nieszkodliwe i w pełni naturalne — tworzy się je z talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych.

Podczas ełckiej odsłony Holi Festiwalu nie zabraknie kolorowego szaleństwa i dobrej muzyki, ale będzie też co zjeść. Zapraszamy na stronę internetową organizatora po więcej szczegółów. Patronem medialnym Holi Festiwalu w Ełku są "Rozmaitości Ełckie".

mro