II Fiesta Balonowa 2019 06-08.09 - Iława

Data wydarzenia: 06-09-2019
II Fiesta Balonowa 2019 06-08.09 - Iława

Zapraszamy na II edycję Fiesty Balonowej, która odbędzie się w dniach 6-8 września 2019 roku w Iławie i okolicach. Po sukcesie I edycji Fiesty o Puchar Wójta Gminy Iława, która była dużym sukcesem organizacyjnym, czas na następne zawody organizowane przez Urząd Gminy Iława oraz Stowarzyszenie "Aeroklub Warszawski". W roku 2018 udział wzięło 11 balonów.

W poprzedniej edycji oficjalne otwarcie imprezy oraz odprawy pierwszych lotów było w ośrodku wypoczynkowym w Kaletce. Tego dnia późnym popołudniem balony można było zobaczyć nad Iławą. Kolejne starty odbywały się w następnych dniach. W miejscowości Nowa Wieś odbył się Piknik Balonowy. W programie były oczywiście pokazy balonowe, ale też koncert, zabawa taneczna i turniej rekreacyjny dla dzieci i dorosłych.

Fiesta w Iławie cieszyła się dużym zainteresowaniem – ludzie tłumnie wylegali na balkony, do ogródków, okien, machali rękoma, pozdrawiali, uśmiechali się i przeżywali to wydarzenie.

Loty i konkurencje na fiestach dają też szansę zebrania doświadczeń przez pilotów młodszych stażem, a dla tych bardziej doświadczonych są chwilą wytchnienia od startów zawodniczych (bo i ciśnienie tu mniejsze, i warunki lżejsze). Wszak to fiesta, czyli uroczystość, impreza, przyjemność

Władze i organizatorzy fiesty zadeklarowali chęć kontynuowania imprezy w kolejnych latach.  Data wydarzenia: 6-8 września 2019r.

Miejsce: Miasto Iława oraz okolice Gminy Iława.
 
Więcej informacji: www.www.aeroklub.waw.pl
Więcej informacji FB: www.facebook.com/aeroklub.warszawski

Więcej informacji: www.gmina-ilawa.pl
Więcej informacji FB: www.facebook.com/Gmina-Iława/

Źródło: www.aeroklub.waw.pl
Foto. Jakub Sagan