Koncert w Filharmonii "Gala z okazji Dnia Kobiet" - Olsztyn

Data wydarzenia: 08-03-2019
Koncert w Filharmonii "Gala z okazji Dnia Kobiet" - Olsztyn

Zapraszamy 8 marca 2019 roku do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie na koncert z okazji Dnia Kobiet "Gala z okazji Dnia Kobiet" 2019.

Marcin Wyrostek & Corazon powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała muzyków do tworzenia tang we własnych jazzowych i musicalowych aranżacjach. Doprowadziło to do powstania w 2010 roku płyty Magia del Tango, która finalnie osiągnęła status potrójnej platyny. Początkowo repertuar zespołu oparty był na kompozycjach Astora Piazzoli i Richarda Galliano.

Bałkańskie fascynacje sekcji rytmicznej zespołu przyczyniły się do nagrania w 2011 roku ethno-folkowej płyty Coloriage (podwójna platyna). Efektem tej fuzji muzycznych pragnień był wydany w 2015 roku album For Alice, będący autorskim podsumowaniem dotychczasowych doświadczeń muzycznych Marcina, w tym licznych występów z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi.

Obecnie w repertuarze zespołu pojawiły się także utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka Polacc uzupełniając wcześniejszy międzynarodowy repertuar o muzykę o korzeniach polskich.

Data wydarzenia: 8 marca 2019, godz. 19:00

Więcej informacji na stronie: www.filharmonia.olsztyn.pl
www.facebook.com/Filharmonia-Warmińsko-Mazurska-imFeliksa-Nowowiejskiego-w-Olsztynie/

Miejsce: Warmińsko - Mazurska Filharmonia, ul. B. Głowackiego 1 Olsztyn


                                
Źródło: www.filharmonia.olsztyn.pl
Foto. www.filharmonia.olsztyn.pl