Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

Data wydarzenia: 21-07-2018
 Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

Zapraszamy na trzecią edycję Mazurskiego Festiwalu Operowego BALCANTO. Gala finałowa odbędzie się w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie  21 lipca 2018 r. o godz. 20:00.

Pomysł Festiwalu powstał w 2016 r. z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom jak i licznie przebywającym w naszym mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie, a jego inicjatorem jest Fundacja  na Rzecz Kultury i Sztuki AVANGART we współpracy z Miastem Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki. Poprzednie edycje festiwalu pokazały, że muzyka operowa to nie tylko sztuka dla koneserów w smokingach.

Festiwal to wspaniałe wydarzenie muzyczne na najwyższym światowym poziomie artystycznym w przepięknej scenerii mrągowskiego amfiteatru położonego nad malowniczym jeziorem Czos. W trakcie gali rozbrzmiewać będą najbardziej znane szlagiery opery, operetki, musicalu, filmu oraz muzyki pop w opracowaniu na orkiestrę symfoniczną.

Podczas uroczystej gali finałowej wystąpią: Katarzyna Zając – Caban (Polska), Elena Bakanova (Rosja), Claudio Rocchi – wybitny tenor, uczeń Luciano Pavarottiego (Włochy), Mamuka Lomidze (Gruzja), Piotr Wołosz (Polska) i wielu innych. Akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Raffaele Mascolo (Włochy).

Pomysł Festiwalu powstał w 2016 r. z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom jak i licznie przebywającym w naszym mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie, a jego inicjatorem jest Fundacja  na Rzecz Kultury i Sztuki AVANGART we współpracy z Miastem Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki.


Ceny biletów: 90, 50, 30 zł (I,II,III strefa)

do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66, 743 34 73 oraz online przez system e-bilet.

karta MRTP (Mrągowskiej Rodziny Trzy Plus) oraz MKS (Mrągowska Karta Seniora) – 20 % upustu

bilety grupowe (powyżej 30 osób, dot. I i II strefy) – 10 % upustu

Organizatorzy:
Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART, Burmistrz Miasta Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

Fundacja AVANGART
tel. 664 351 219
e-mail: kontakt@fundacjaavangart.pl
www.fundacjaavangart.pl