Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w XC MTB

Data wydarzenia: 29-09-2018
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w XC MTB

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Błoto, strome i niebezpieczne góry, ostre zakręty — to przeszkody czekające na uczestników Otwartych Mistrzostw Powiatu Braniewskiego w XC MTB. Prawdziwych fanów jednośladów i ekstremalnych zmagań nie może tam zabraknąć.

Zawody odbędą się 29 września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu.
Dziewczęta ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą miały do pokonania jedną pętle (ok.3,8 km.), chłopcy — dwie pętle (ok. 7 kilometrów), a zawodnicy startujący w kategorii open — siedem pętli.
W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy, którzy dostarczą pisemną zgodę rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich) i oświadczenie (w przypadku osób pełnoletnich) na udział w tych zawodach. Przewidziany jest także "Wyścig małego Jaśka" dla wszystkich dzieci, które chcą wystartować, a nie kwalifikują się do żadnej z kategorii. Dzieci pokonują jedną pętle za wyłączną zgodą i przy udziale rodzica. Za ukończenie wyścigu dzieci otrzymują dyplom i coś słodkiego.
Zawodnicy muszą posiadać sprawny rower MTB (dwa hamulce) i sztywny kask rowerowy.
Szczegółowy regulamin oraz oświadczenia znajdują się na stronie internetowej: http://www.xc-mtb.brbraniewo.pl/
Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymają puchary.
Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa górskiego oraz promocja zdrowego trybu życia.
Organizatorzy: Braniewski Ludowy Uczniowski Klub Sportowy,, Maratończyk” przy Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie, Miejski Ośrodek Sportu „Zatoka” w Braniewie, Stowarzyszenie „Nasze Braniewo NBR 2006”.

PROGRAM ZAWODÓW
9 00– 10.30 – weryfikacja zawodników i przegląd techniczny rowerów
10 40- start wyścig małego Jaśka
11.00 – start szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne - dziewczęta
11.30 – start szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – chłopcy
12.30 – start OPEN

Zgłoszenia:
Zgłoszenia do 26 września do godz. 23.59 poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej http://xc-mtb.brbraniewo.pl. Od zawodników startujących w zawodach pobiera się opłatę startową w wysokości 20 zł. Opłaty nie pobiera się od młodzieży szkolnej i uczestników wyścigu małego Jaśka.
W przypadku małej ilości zawodników może nastąpić połączenie kategorii i wspólny start. Kategoria będzie utworzona w przypadku zgłoszenia się minimum 10 zawodników.