Święto Babcinego Pampucha -Ełk

Data wydarzenia: 20-01-2018
Święto Babcinego Pampucha -Ełk

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. W Ełku tradycją jest, że w tym okresie organizowane jest Święto Babcinego Pampucha, czyli dzień pełen atrakcji, artystycznych występów i pysznego jedzenia.
Święto Babcinego Pampucha powstało w 2002 r. z inicjatywy Chóru Seniora Pojezierze we współpracy z Ełckim Centrum Kultury, by uczcić Dzień Babci i Dziadka, który przypada na 21.01. Z racji tego, iż grupę w większości tworzą babcie, które swoim ukochanym wnukom nieustannie przygotowują pyszne racuszki, pączki i pampuchy, to ich imieniem i wypiekami postanowiono nazwać jedną z ważniejszych i bliską sercu Ełczan uroczystość, odbywającą się każdego roku w Ełckim Centrum Kultury.

Święto Babcinego Pampucha co roku gromadzi zaprzyjaźnione chóry i zespoły senioralne z domów kultury województwa Warmińsko-Mazurskiego, jak również grupy z innych części Polski. W trakcie uroczystości odbywają się wspaniałe występy muzyczne i artystyczne, wspólne śpiewanie wykonawców i mieszkańców Ełku, konkurs na najlepszy wypiek karnawałowy, którym główną nagrodą jest "Chochla Babcina". Święto Babcinego Pampucha to przede wszystkim niezwykły czas spędzony w gronie cudownych, ciepłych ludzi, Babć i Dziadków o otwartych sercach i artystycznych duszach, którzy pragną dzielić się radością w dniu swego święta.

20 stycznia w Ełckim Centrum Kultury o godz. 11:00 czekać będą na Państwa występy artystyczne chórów seniora, przygotowane przez nich niespodzianki oraz konkurs na najsmaczniejszy i najpiękniejszy wypiek karnawałowy.


W programie:

• Prezentacje artystyczne chórów i zespołów seniora:
„Oleckie Echo” z Olecka”, „Mazury” ze Starych Juch, „Ocean Życia” z Suwałk, „Lira” z Wydmin, „Pod Niedźwiadkiem” z Kętrzyna, „My Piszanie” z Pisza, „Na Mazurską Nutę” z Ełku, „Pojezierze” z Ełku, „Melodia” z Augustowa
• konkurs na „Babcinego Pampucha”, czyli na najlepsze wypieki karnawałowe
• ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze wypieki karnawałowe