Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej "Pogrzeb Żuru i Śledzia 2019" - Elbląg

Data wydarzenia: 14-04-2019
Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej "Pogrzeb Żuru i Śledzia 2019" - Elbląg

Zapraszamy 14 kwietnia 2019 roku do Elbląga na Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej "Pogrzeb Żuru i Śledzia Wielkanoc 2019. Znowu zapachnie jedzeniem i znowu oko będzie można nacieszyć wielkanocnymi przedmiotami, ręcznie wykonanymi przez lokalnych artystów. Jarmark będzie odbywała się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Impreza od kilku lat wzbudza niesłabnące zainteresowanie.

Pogrzeb Żuru i Śledzia. Wielkanoc 2019, w ramach którego odbywa się m.in. Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej oraz Kiermasz Żywności Naturalnej to jedno z najbardziej oczekiwanych przedsięwzięć dla miłośników wszystkiego, co „hand made”.

- Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy chętnych twórców ludowych, galerie, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne bądź osoby indywidualne zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej i tradycyjnej – wylicza Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. Prezentowane przedmioty i wyroby powinny nawiązywać do tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych, nie powinny zaś być wytworem masowej produkcji.

Preferowanymi wyrobami są: ceramika, zabawki, biżuteria, rzeźba, hafty, ozdoby, frywolitki, dekoracje świąteczne, upominki, obrazy, koronka, rysunek na szkle, plecionkarstwo, wyroby z bursztynu, metalu i drewna, pamiątkarstwo oraz produkty żywności naturalnej i tradycyjnej (potrawy wielkanocne, miody, wędliny, pieczywo, nabiał itp.) 

- Udział w jarmarku jest odpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 marca lub do wyczerpania miejsc – informują organizatorzy.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne w siedzibie CSE „Światowid” przy pl. Jagiellończyka 1 w Elblągu na stronie internetowej.

Data wydarzenia: 14 kwietnia 2019 r., godz. 10:00 - 17:00.

Więcej informacji na stronie:  www.swiatowid.elblag.pl
                                                        www.elblag.eu
                                                        www.mdk.elblag.pl
                                                        www.facebook.com/cseswiatowid/
                                                      
Miejsce: CSE „Światowid” w Elblągu.
Organizator: CSE „Światowid” w Elblągu. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne w siedzibie CSE „Światowid” przy pl. Jagiellończyka 1 w Elblągu oraz na stronie internetowej.


                               
Źródło: www.swiatowid.elblag.pl
Foto. www.swiatowid.elblag.pl