Wyszukiwarka - Wiadomości z Warmii i Mazur

 • Jedyne w Polsce - Muzeum Lawendowe

  Jedyne w Polsce - Muzeum Lawendowe

  W Nowym Kawkowie opodal Olsztyna czeka nas nie lada niespodzianka. Po pierwsze znajduje się tutaj pierwsza w Polsce plantacja lawendy i manufaktura zielarska prowadzona przez Joannę Posoch. Po drugie, jest tu także Lawendowe Muzeum Żywe im. Jacka Olędzkiego.

  To miejsce naprawdę unikalne, jego pomysłodawcy mówią, że jest to etnograficzny przystanek edukacyjny i warsztatowy, w którym można zasmakować powrotu do wiejskich czasów minionych. Inspiracją do założenia muzeum był ś.p. prof. Jacek Olędzki, który w Murzynowie koło Płocka stworzył pierwszą tego typu placówkę.

  W ramach Żywego Muzeum odbywają się warsztaty, m.in. na temat uzyskiwania z roślin dobroczynnych substancji, dzięki którym możemy stać się niezależni od produktów wytwarzanych masowo, dawnych technik rękodzielniczych, kulinarne czy warsztaty zdrowego stylu życia.

  Dla zwiedzających dostępny są: lawendowy ogród botaniczny, ścieżka dydaktyczna, punkty widokowe, czy miejsce wyciszenia. Zobaczymy tu także stałą wystawę edukacyjną dla tych, którzy pragną nauczyć się, jak uprawiać lawendę i wykorzystywać jej zalety zdrowotne.

  Muzeum jest czynne od maja do października.

  więcej informacji >>>


  Fot. www.lawendowepole.pl

   

Zdjęcia